» Środki trwałe WF - bEST

» Szybka nawigacja: Home | Powrót do Asseco WAPRO | Promocje | Serwis | Mapa strony | KontaktProgram WF-bEST dla Windows przeznaczony jest do prowadzenia ewidencji środków trwałych i wyposażenia, naliczania odpisów amortyzacyjnych oraz generowania not księgowych do programu finansowo księgowego.

Przejrzysty interfejs programu WF-bEST w pełni wykorzystuje zalety środowiska Windows. Wiele opcji konfiguracyjnych pozwala na przystosowanie aplikacji do specyficznych wymagań użytkownika oraz zapamiętanie takiego układu jako prywatną, domyślną konfigurację. Zadbano przy tym o prostotę i ergonomię obsługi programu, szybki i wygodny dostęp do najczęściej używanych funkcji. Ogromną zaletą programu WF-bEST, jest zachowanie "klawiszologii" znanej z innych programów Asseco WAPRO. Co więcej interfejs tego produktu jest niezwykle podobny do programów WF-Mag czy też WF-Fakir, dlatego osoby korzystające z tamtych programów nie będą miały problemu z obsługą systemu WF-bEST. W szczególności identyczne są mechanizmy zarządzania raportami, administracji użytkownikami/grupami, definiowania pól dodatkowych itd.

Ważną cechą gwarantującą stabilność, wydajność i bezpieczeństwo danych programu WF-bEST jest zastosowanie w procesie przetwarzania danych technologii klient-serwer, opartej na serwerze baz danych MS SQL Server firmy Microsoft. Wszystkie najważniejsze operacje wykonywane są po stronie serwera, a dzięki temu uzyskujemy znaczny przyrost prędkości oraz poprawę stabilności i bezpieczeństwa. Dodatkowo, z uwagi na fakt że program pracuje pod kontrolą systemu Windows, powstają nieograniczone możliwości przetwarzania danych zawartych w systemie przez inne aplikacje Windows (MS Excel). Wszystko to składa się na nowoczesny i zaawansowany technologicznie produkt, który może zaspokoić potrzeby zarówno małych firm jak i tych większych, bardziej wymagających.

Gwarancją stabilności, wydajności, skalowalności i bezpieczeństwa danych jest zastosowanie w przetwarzaniu danych technologii klient-serwer, opartej na serwerze baz danych MS SQL Server firmy Microsoft. Efektem jest znaczny skok prędkości przetwarzania informacji oraz poprawę stabilności i bezpieczeństwa danych. Dodatkowo, z uwagi na fakt, że program pracuje pod kontrolą systemu Windows powstają nieograniczone możliwości przetwarzania danych zawartych w systemie przez inne aplikacje Windows (MS Excel, MS Access,itp.), a także wykorzystania Internetu jako medium do komunikacji z partnerami handlowymi (oferty na stronach www, wymiana dokumentów, zamówienia on line, sklepy internetowe). Wszystko to składa się na nowoczesny i zaawansowany technologicznie produkt, który może zaspokoić potrzeby zarówno małych firm jak i tych większych, bardziej wymagających.

1.Stabilny, wydajny, skalowalny i otwarty.

Aplikacja może pracować zarówno na pojedynczym stanowisku jak i w sieci komputerowej. W instalacjach do 5 stanowisk system oparty jest o MS SQL Server w wersji Desktop lub MSDE (wariant bezpłatny). Oba rozwiązania charakteryzują się małymi wymaganiami sprzętowymi, dużą wydajnością i stabilnością. W wersjach sieciowych powyżej 5 stanowisk stosuje się MS SQL Server w wersji Standard lub Enterprise, który gwarantuje dodatkowo szybszą obsługę dużej grupy użytkowników. Dzięki temu możliwa jest rozbudowa systemu od pojedynczej instalacji na jednym komputerze, po wielostanowiskowe instalacje sieciowe z wykorzystaniem wydajnych wieloprocesorowych serwerów.

Technologia klient-serwer (Microsoft SQL Server) oznacza również wysoką odporność baz danych na wszelkie awarie końcówek w sieci komputerowej. System śledzenia transakcji pozwala natychmiast odbudować integralność danych i kontynuować bezpieczną pracę systemu. Technologia klient-serwer to także zmniejszenie obciążenia sieci komputerowej oraz znaczący wzrost prędkości pracy, umożliwiający sprawne przetwarzanie nawet bardzo dużej ilości danych. Dane zawarte w programie mogą być łatwo przetwarzane i obrabiane przez aplikacje Microsoft (Excel, Acces, itp.) oraz inne, korzystające z mechanizmów ODBC.

2. Przyjazny i ergonomiczny interfejs użytkownika, elastyczny i łatwo konfigurowalny

Przejrzysty interfejs programu w pełni wykorzystuje zalety środowiska Windows. Mnogość opcji konfiguracyjnych pozwala na przystosowanie aplikacji do specyficznych wymagań użytkownika oraz zapamiętanie takiego układu jako prywatną, domyślną konfigurację. Dotyczy to większości okien programu. Zadbano przy tym o prostotę i ergonomię obsługi programu, szybki i wygodny dostęp do najczęściej używanych funkcji. Ogromną zaletą programu , zwłaszcza dla dotychczasowych użytkowników wersji DOS-owej, jest zachowanie starej "klawiszologii", co znacznie usprawnia obsługę programu w nowym środowisku, za pomocą klawiatury. Istnieje także możliwość wyboru standardowej "klawiszologii" Windows.

3. Bogactwo mechanizmów dostępu do danych oraz ich analizy

Program wyposażono w bogaty system zapytań filtrujących, pozwalający na łatwe wyszukiwanie i selekcję informacji według dowolnych kryteriów. Użytkownik może na własny użytek zbudować dowolne wyrażenie filtrujące. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość hierarchicznego segregowania danych poprzez drzewa filtrów, w które wyposażono większość okien programu. Mocną stroną programu jest również bogactwo zestawień i raportów. Raporty mogą być przeglądane na ekranie lub drukowane.

4. Zaawansowany system zabezpieczeń

Każdy użytkownik programu ma przypisany unikatowy identyfikator i hasło oraz zostaje przydzielony do jednej lub też kilku grup użytkowników. Grupy odpowiadają funkcjom lub stanowiskom występującym w firmie. W ramach każdej grupy istnieje możliwość ograniczania dostępu do programu i danych na trzech niezależnych poziomach: menu, funkcji oraz zasobów. Daje to w konsekwencji możliwość stworzenia bardzo szczelnego systemu zabezpieczeń.